Dzisiaj przedstawiciele Farmy Dobrej Woli, Dominika Kumorek i Kostiantyn Czyczkan mieli przyjemność uczestniczyć w przepięknym wydarzeniu.

Tataspartakiada to impreza, która ma za zadanie aktywizować rodziców i ich niepełnosprawne dzieci. W tym pikniku sportowo-integracyjny, na który co roku przybywa kilkaset osób. Tegoroczna edycja – XIII Tataspartakiady Dobrej Woli została objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

W różnorodnych konkurencjach zdrowo rywalizują ze sobą osoby niepełnosprawne oraz – jak wskazuje nazwa – ich ojcowie. Tataspartakiada walczy i obala stereotyp ojca porzucającego rodzinę, kiedy rodzi się niepełnosprawne dziecko. Celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie roli ojca w rodzinie z niepełnosprawnością, walka ze stereotypem ojca opuszczającego niepełnosprawne dziecko, a także promocja aktywności sportowych oraz idei wolontariatu.

Zawody, a w przerwach występy artystyczne i inne atrakcje mają aktywizować rodziców osób z różnymi niepełnoprawnościami. Jak co roku czekała nas niesamowita moc wrażeń dzięki  niezwykłym Gościom i Przyjaciołom Stowarzyszenia.

Nasi przedstawiciele rozmawiali z rodzicami i konsultowali aktualny projekt.
Wszystkim uczestnikom życzymy szybkiej regeneracji, a sobie trafnych wniosków do dalszej pracy 🤗

Categories: Farma Dobrej Woli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *